E-mail info@garantipaslanmaz.com
Telefon 0532 164 38 51
Telefon 0507 685 42 96
Bize Ulaşın

Krom Camlı Korkuluk Sistemleri

Cam korkuluklarının kullanım alanları nelerdir?

Yaşam alanlarınıza şıklık ve sağlık kazandıran camdan korkulukları birçok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel kullanım alanlarının dışında otel, hastane, alışveriş merkezi, fabrika, iş merkezi, plaza, spor salonları gibi birçok toplu kullanım alanlarında da gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu korkuluklar şu alanlarda kullanılabilir:

Merdivenlerde cam korkuluk: Düşme tehlikesinin bulunduğu bir alan olan merdivenlerde cam korkuluklar hem güvenliği sağlamak hem de kullanılan alana değer katmak için kullanılır. Hatta projelerinde birçoğunda yoğun olarak bu modeller kullanılmaktadır.

Balkonlarda cam korkuluk: Evinizin, iş yerinizin ve hatta tüm yaşam alanlarınızın göğe bakma durağı olan balkonlarınızın şık görünmesini hepimiz isteriz. Bu modeller de balkonunuzda hem güvenlik sağlayacak hem şık bir görünüm sağlayacak hem de uzun bir ömre sahip olacaktır. Bunun yanı sıra hijyen ve temizleme kolaylığı da en büyük tercih sebeplerindendir.

Katlarda cam korkuluk; yüksek katlı projelerin vazgeçilmezi olan bu modeller; otel, hastane ve alışveriş merkezlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Her katta seyir alanı yaratmasından dolayı da özellikle galeri cam balkon sistemleri tercih edilmektedir.

Teraslarda cam korkuluk; Teras alanları insanların seyir zevklerine hitap eden ve güvenli yerler olmalıdır. Bu anlamda da en doğru tercih cam korkuluk modellerinin kullanılması olacaktır. Konutla ve oteller başta olmak üzere yaşam alanı olarak projelendirilen yazlık, villa konuk gibi yerlerde de bu modeller sıklıkla kullanılır. Böylece hem yaşam alanınıza şıklık ve estetik katmış olursunuz hem de güvenli bir seyir zevki yaratmış olursunuz.

Bahçelerde ve havuz etrafında cam korkuluk;  korkuluk kullanım alanları denince aklımıza hemen yüksek katlı binalar ve onların üzerlerine uygulanan uygulama gibi bir şey gelmesin. Bu modeller havuz etraflarında ve bahçelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Böylece mimari tasarımlar da kendilerini tamamlayıcı bir unsur olarak düşünebilir cam korkulukları.

Live Editor