E-mail info@garantipaslanmaz.com
Telefon 0532 164 38 51
Telefon 0507 685 42 96
Bize Ulaşın

Krom Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Paslanmaz Korkuluk Nedir?

Paslanmaz korkuluk; hava şartları, ısı, nem gibi doğal etkilerle oluşan korozyona karşı dayanıklı, boya ve bakım gerektirmeyen materyalden özel olarak üretilir.

Adından da anlaşılacağı gibi paslanmaz olarak üretilen korkulukların iç ve dış mekanlarda kullanımına uygun biçimde üretilmiş çeşitleri bulunuyor. Paslanmaz korkuluk, şık modern ve göz alıcı görünümüyle günümüz yapı sistemlerinin vazgeçilmez yapı parçası olarak çeşitli estetik formlarda kullanılıyor. Kullanılacağı alanlara göre uygun paslanmaz korkuluk elemanlarının seçimlerine oldukça önem gösterilmeli. Aksi taktirde, kullanılan üründe deformasyon ve paslanma gibi etkilerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Örneğin; konut, merdiven, balkon, havuz kenarı, yat, gemi gibi alanlara uygun olup olmadığına ve ürün garantisine kesinlikle dikkat edilmelidir.

Paslanmaz Korkuluk Nerelerde Kullanılır?

Modern yapıların iç ve dış estetik elemanları paslanmaz korkuluklar, inşaat sektöründe yaygın biçimde pek çok alanda kullanılıyor. İş merkezleri, konutlar, AVM’ler, çeşitli kamusal alanlar, fabrikalar, tren ve metro istasyonları, hastaneler, okullar, deniz ve otobüs terminalleri paslanmaz korkulukların sıkça kullanıldığı noktalardan bazıları. Düzenli bakım ve temizliğinin yapılması ile ilk günkü görünümünü koruması, tüm mekanlarda öncelikli olarak tercih edilen başlıca yapı elemanı olmasında önemli rol oynuyor.

Neden Paslanmaz Korkuluk Uygulaması?

Paslanmaz korkuluk, mimari açıdan yapılara estetik görünüme yardımcı elemanlar olması açısından özellikle tercih ediliyor. Bina ve mekanlardaki ergonomik kullanım kolaylığı bu yapı elemanının tercih edilmesindeki diğer bir önemli neden. Kolay kurulumu açısından da ayrıca zaman kazandırıyor. İnşaat şirketlerine maliyet açısından oldukça uygun bütçeler yaratılmasına katkı sağlıyor ve bu nedenle çok daha fazla talep görüyor.

Paslanmaz Korkuluk Uygulaması Nasıl Yapılır?

Paslanmaz korkulukların standart ölçü ve modelleri bulunduğu gibi, mimari projeye özel biçimde üretilen özel çeşitleri de bulunuyor. Korkulukların tasarımı, uygulama yeri, türü ve kalınlığı gibi faktörler ürünün fiyatlandırmasında farklılıklar yaratan başlıca kalemler olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle ilk aşamada paslanmaz korkuluklar için net bir fiyatlandırma yapmak çok mümkün olmuyor.

Müşteriden gelen istek ve talebe göre teknik özellikler de dikkate alınarak fiyat teklifi belirleniyor. Projeye uygun biçimde üretilecek korkuluklar, uygulama öncesi keşif ve ölçülendirme aşamasından geçiyor. Siparişi alınan korkulukların üretici firmadaki üretim aşamasından sonra, uzman teknik ekip tarafından yerinde montajı gerçekleştiriliyor.
Garanti Paslanmaz; korkuluk sektöründe uzmanlaşmış personeli ile paslanmaz korkuluk sektörü denilince akla ilk gelen öncü firmalardan biridir. Hizmet vermeye başladığımız 2004 yılından bu güne paslanmaz sektöründe bir çok yeniliğe ve paslanmaz korkuluk modeli çizimine ve üretimine öncülük etmişizdir.

Live Editor